W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja na półkach sklepowych jest ogromna, kluczowe staje się wyróżnienie swojego produktu. Jednym z elementów, który ma na to bezpośredni wpływ, jest opakowanie.

W szczególności dotyczy to opakowań typu doypack, które zyskują na popularności ze względu na swoją funkcjonalność i estetykę. W kontekście prezentacji produktu, szczególnie w przypadku takich opakowań jak doypack pojawia się dylemat: drukowanie bezpośrednio na opakowaniu czy naklejanie etykiet.

Przeanalizujmy, dlaczego nadruk na doypacku jest lepszą opcją, koncentrując się na zaletach tej metody w porównaniu do tradycyjnych etykiet na opakowania.

Nadruk na opakowaniu a naklejanie etykiet - porównanie

Profesjonalny wygląd

Bezpośredni nadruk na doypacku zapewnia wyższy poziom estetyki i profesjonalizmu w porównaniu do naklejanych etykiet.

Szybkość realizacji

Nadruk na torebkach jest znacznie szybszy, ponieważ eliminuje konieczność osobnego drukowania i naklejania etykiet.

Oszczędność czasu i zasobów

Pracownik zajmujący się naklejaniem etykiet to dodatkowy koszt dla firmy – czas, który mógłby być wykorzystany bardziej efektywnie.

Precyzja

Nadruk na doypacku gwarantuje, że wszystkie grafiki i teksty są zawsze na swoim miejscu, co jest trudne do osiągnięcia przy ręcznym naklejaniu etykiet na opakowania.

Ograniczenia etykiet na opakowania

Szczególnie dotyczy to doypacków z okienkiem, gdzie naklejanie wielu etykiet komplikuje proces.

Redukcja odpadów

Bezpośredni nadruk na torebkach wpisuje się w trend ekologiczny, minimalizując ilość generowanych odpadów.

Konkurencyjność na rynku

Umożliwia małym przedsiębiorstwom wyróżnienie się dzięki personalizacji opakowań bez dużych inwestycji – nadruk na doypacku możliwy już od 100 sztuk!

Wybór między naklejaniem etykiet a bezpośrednim drukiem na opakowaniach doypack nie powinien być zatem dylematem. Poniżej bardziej szczegółowo przedstawiamy argumenty dlaczego nadruk na opakowaniu jest lepszy od naklejania etykiet.

Bezpośredni nadruk na opakowaniu = profesjonalizm

Jedną z największych zalet nadruku bezpośrednio na opakowaniu jest niewątpliwie wyższy poziom estetyki i profesjonalizmu. Etykiety na opakowania, mimo iż mogą być atrakcyjnie zaprojektowane, często nie są w stanie równać się z jednolitością i spójnością, jaką oferuje bezpośredni nadruk na torebkach. Drukowanie zapewnia wyraziste kolory, ostre linie i możliwość precyzyjnego odwzorowania nawet najdrobniejszych detali graficznych, co jest kluczowe dla budowania pozytywnego wizerunku marki.

Nadruk na torebkach = szybkość realizacji

W porównaniu do procesu naklejania etykiet, usługa nadruku na torebkach stojących ze struną jest znacznie szybsza. Etykiety na opakowania wymagają dodatkowego etapu - ich produkcji, a następnie naklejania, co wydłuża cały proces przygotowania produktu do sprzedaży. Drukowanie bezpośrednio na opakowaniu eliminuje ten krok, co przyspiesza wprowadzenie produktu na rynek.

Oszczędność czasu i zasobów

W porównaniu z etykietami na doypack, bezpośredni nadruk na torebkach pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Choć początkowy koszt może być nieco wyższy w porównaniu do naklejania etykiet na opakowania, to w długoterminowej perspektywie, koszt związany z angażowaniem pracowników w proces naklejania, a także potencjalne błędy i potrzeba poprawek, czynią drukowanie na doypacku opcją bardziej ekonomiczną.

Precyzja umiejscowienia – duży minus dla etykiet na doypack z okienkiem

Kolejną ważną zaletą nadruku na torebkach w porównaniu do nalepiania etykiet na opakowania jest gwarancja, że nadruk znajdzie się zawsze w tym samym miejscu na opakowaniu. To niweluje ryzyko nieestetycznych przesunięć, które mogą wystąpić przy naklejaniu etykiet. Dla produktów, gdzie pierwsze wrażenie jest kluczowe, precyzja umiejscowienia nadruku może być decydująca. Dotyczy to szczególnie etykiet na doypack z okienkiem – jeśli chcielibyśmy naklejać etykiety na opakowanie tego typu, często musielibyśmy użyć 3 różnych etykiet na sam przód torebki.

Ograniczenia w naklejaniu etykiet na opakowania

W przypadku opakowań typu doypack z oknem, wykorzystanie etykiet może być szczególnie problematyczne. Jak już wczesniej było wspomniane, problematyczna może być potrzeba użycia wielu etykiet, aby zakryć różne części opakowania (etykieta nad struną, pomiędzy struną a oknem, pod oknem). Czynności te nie tylko zwiększają koszty, ale również komplikują proces produkcji. Bezpośredni nadruk na doypacku, jako jednolita metoda, eliminuje te problemy, zapewniając jednocześnie lepszą prezentację produktu, a tym samym spójność marki.

Redukcja odpadów

Aspekt ekologiczny jest coraz ważniejszy dla konsumentów, a drukowanie na opakowaniach wpisuje się w ten trend, redukując ilość odpadów. Etykiety na opakowania generują dodatkowe śmieci, zarówno podczas ich produkcji, jak i po zużyciu produktu, gdzie często są one trudne do oddzielenia od opakowania do recyklingu.

Drukowanie bezpośrednio na opakowaniach typu doypack oferuje szereg zalet w porównaniu do tradycyjnego naklejania etykiet na opakowania. Od wyższego profesjonalizmu i estetyki, poprzez oszczędność czasu i zasobów, aż po aspekty ekologiczne i praktyczne - wybór tej metody wydaje się być korzystny zarówno dla producentów, jak i konsumentów. W erze, gdzie opakowanie pełni funkcję nie tylko ochronną, ale jest kluczowym elementem marketingu produktu, inwestycja w jakość i prezentację staje się nieodzownym elementem strategii sprzedażowej każdej marki.

Analiza przypadków użycia opakowań z nadrukiem wskazuje na ich wyższą efektywność i atrakcyjność na półkach sklepowych. Opakowania z bezpośrednim nadrukiem, takie jak doypack z nadrukiem, demonstrują wyższy poziom zaangażowania marki w prezentację swojego produktu, co przekłada się na lepszą percepcję przez konsumentów

Dlatego z myślą o niewielkich przedsiębiorstwach...

Personalizowany doypack z nadrukiem – już od 100 sztuk!

Szczególnie dla małych przedsiębiorstw, możliwość zamówienia opakowań z indywidualnym nadrukiem przy niskich minimalnych ilościach zamówienia stanowi ogromną szansę na rozwój i podkreślenie swojej unikalności na rynku. Zdając sobie sprawę z ograniczeń, przed którymi stoją mniejsze firmy, staramy się zapewnić rozwiązania, które umożliwią im skuteczną konkurencję i wyróżnienie się, nie narażając przy tym na nadmierne koszty.

Niska minimalna ilość torebek z nadrukiem, zaczynająca się już od 100 sztuk, otwiera przed małymi przedsiębiorstwami drzwi do personalizacji ich produktów w sposób dotychczas dostępny tylko dla dużych graczy. To nie tylko pozwala na budowanie silniejszej identyfikacji marki, ale również na elastyczne reagowanie na potrzeby rynku i preferencje konsumentów, co jest nieocenione w procesie budowania lojalności klientów.

Oferując personalizowany doypack z nadrukiem mamy nadzieję na wyrównanie szans na rynku, dając mniejszym firmom narzędzia niezbędne do efektywnego konkurowania i zdobywania widoczności swojej marki poprzez profesjonalnie zaprojektowane opakowania.